نحوه ی ارسال و ارجاع کالا

ثبت، پردازش و ارسال آوان لند

سایت فروشگاهی آوان لند  به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان ثبت سفارش را می‌‏دهد ولیکن  از ساعت 9 صبح الی 16 بعد از ظهردر روزهای کاری ( شنبه الی چهارشنبه ) ، امکان پاسخگویی و پیگیری سفارشات خواهد بود .
کلیه سفارشات  ‏ ثبت شده در پایگاه اطلاعاتی سایت به صورت اتوماتیک پیش فاکتور شده و از طریق پنل کاربری هر مشتری قابل مشاهده می­باشد. سایت آوان لند  همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارشات  نهایت دقت و تلاش خود را می‏‌نماید. با وجود این، در صورتی که موجودی محصولی در سایت آوان لند  به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری ، حق کنسل کردن آن از طرف سایت  و استرداد وجه برای سایت آوان لند  محفوظ است. 

سایت آوان لند مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند . حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای سایت آوان لند  محفوظ است. همچنین هزینه ارسال آوان لند بر عهده مشتری میباشد.

فروش و تحویل آوان لند

مکان تحویل کالا توسط کاربر آوان لند در سایت درج میشود و سایت آوان لند  به عنوان فروشنده متعهد است با رعایت سیاست های معین ارسال کالا (از جمله هزینه های مربوطه)، آنرا در مکان مشخص شده تحویل دهد. در صورت عدم حضور سفارش دهنده در مکان تعیین شده، فروشنده هزینه های مربوطه را از خریدار طلب خواهد نمود. همچنین لازم به ذکر است در صورتی که کاربر سفارش دهنده در زمان ثبت سفارش نسبت به تکمیل و یا تصحیح آدرس محل تحویل اقدام ننماید سایت به صورت خودکار آدرس پیش فرض مشتری را که در زمان عضویت در سایت ثبت شده است به عنوان آدرس تحویل کالا در نظر میگیرد. سفارش دهنده با تحویل کالای ارسال شده و امضای برگه دریافت کالا رضایت خود را از نوع، تعداد و سلامت کالا ابراز می نماید.

شرایط  ارسال آوان لند:

ارسال کلیه سفارشات  از طریق پست 5 روز کاری پس از ثبت سفارش خواهد بود و  زمان دریافت به صورت تقریبی بین 3 تا 5 روز کاری پس از تحویل به پست بوده که با توجه به محدوده جغرافیایی متغیر است.    

در شرایط غیر قابل پیش بینی مانند بدی آب و هوا و یا روزهای شلوغ و پرازدحام آخر سال و … زمان ارسال متفاوت است و امکان دارد، طبق رویه‌ های فوق صورت نگیرد.
مکان تحویل کالا، نشانی است که کاربر در حین ثبت آوان لند در وب سایت درج می کند این نشانی بر روی کلیه مرسوله ها درج خواهد شد و تغییر نشانی پس از تحویل کالا به حامل آن به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشد.
پس از ارسال هر آوان لند از طریق پست ، کد مرسوله (شماره رهگیری) برای خریدار ارسال می شود.
از آنجا که حمل کلیه آوان لندات توسط شرکت های حمل کننده می باشد آوان لند 24  پس از تحویل بار به حامل آن، هیچ کنترلی بر زمان و فرآیند حمل ندارد.

رویه های ارجاع کالا :

فروشگاه اینترنتی آوان لند  همواره در تلاش است تا رضایت مشتریان را در اولویت کاری خود قرارداده و با ارائه خدماتی قوی، تجربه ای لذت بخش از خرید در فضایی امن و مطمئن را برای کاربران خود ایجاد کند. با تمام این وجود ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که نیاز به بازگشت کالای خریداری شده باشد. در چنین حالتی فروشگاه اینترنتی ۳ روز فرصت برای بازگشت کالا درنظر گرفته است.


تذکر۱ : اقلامی که به عنوان هدیه از طرف فروشگاه اینترنتی آوان لند همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده اند، مشمول ۳ روز ضمانت تعویض نمی باشند.

تذکر۲ : امکان برگرداندن مبلغ کد تخفیف استفاده شده در هنگام خرید برای کالاهای بازگشتی میسر نمی باشد و کد تخفیف باطل است.

شرایط ۳ روز ضمانت بازگشت کالا

۱- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته و یا از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

اشکال، ایراد فنی و یا مغایرت باید حداکثر تا ۳ روز پس از دریافت کالا، به فروشگاه اینترنتی آوان لند اطلاع داده شود.
لازم است کارتن و جعبه اصلی و گواهینامه محصول تا پایان ۳ روز مهلت استفاده، نگهداری شده و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این خدمات تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به همراه گواهینامه آن به فروشگاه اینترنتی آوان لند  بازگردانده شود.
برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
هرگونه اشکال فنی و ظاهری از قبیل شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، فاقد ضمانت بازگشت است.
عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

۲- اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود حداکثر تا ۳ روز باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
برگرداندن کالا درحالت انصراف از خرید پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان پذیر است که:
کالا باز نشده باشد
کالا در شرایط اولیه خود باشد
از کالا هیچگونه استفاده ای نشده باشد
کالا به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود
اگر کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.
در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

تذکر۳: پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد فروشگاه اینترنتی آوان لند  در واحد خدمات پس از فروش باقی می ماند و با انقضای این مهلت فروشگاه اینترنتی آوان لند  در قبال کالا و زیان های وارد بر آن یا مفقود شدن آن هیچگونه مسوولیتی نخواهد داشت

طریقه بازگشت کالا

لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی آوان لند جداً، خودداری کنید.

برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، گواهینامه کالا، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را روی قطعه کاغذ جداگانه ای بنویسید

در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از تیپاکس یا پست استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه های بازگرداندن کالا به غیر از تیپاکس و پست  به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه ها ندارد ولی هزینه تیپاکس با ارائه فاکتور و قبض آن بر اساس تعرفه های شرکت تیپاکس وپست  طبق قوانین و دستورالعمل های فروشگاه اینترنتی آوان لند  پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می شود.

اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک جهت تحویل گرفتن کالا، با فروشگاه اینترنتی آوان لند تماس بگیرید.

از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

سبد خرید
در راستای بهبود تجربه ی کاربری شما، وب‌سایت آوان‌لند بازطراحی شد.
با استفاده از این وبسایت، شما با قوانین و استفاده از کوکی‌ها موافقت می‌کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من